Standard.al

FOTO/VIDEO! Cfar po ndodh!!Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker i vuri zjarr Zonjën e Parë

0

Presidenti i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker ka goditur sërish me një incident që është bërë menjëherë viral në rrjetet sociale dhe në mediat botërore.

Juncker pothuajse i vuri zjarr Zonjën e Parë të Ruandës gjatë një ceremonie të ndezjes së flakës, siç tregojnë edhe pamjet e mëposhtme.

Jeannette Kagame, 56 vjeç, qëndronte në krah të burrit të saj, në momentin kur ndodhi incidenti.

Ngjarja ndodhi gjatë përkujtimeve të Gjenocidit të Kigalit, për të përkujtuar 25 vjetorin e gjenocidit që la 800.000 njerëz të vdekur.

Edhe më herët Juncker ka pasur disa incidente qesharake, dhe është akuzuar se përdor alkool edhe para takimeve zyrtare që ka pasur, duke u shfaqur me marrje të këmbëve.

Po vetë presidenti i KE-së është justifikuar duke thënë se ka pasur probleme me një sëmundje të kockave, dhe nuk ka qenë i dehur.

 


360grade.al

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.