Standard.al

“Gareth Bale drejt largimit nga Real Madrid”?

0

Dëmtimet dhe mungesa e rendimentit kanë detyruar Uellsianin që të mos japë më të mirën në tij në Santiago Bernabeu.

Menacheri i klubit, Jose Angel Sanchez u takua me agjentit Jonathan Barnett dhe Luis Alonso dhe u bë e qartë se klubi do një shitje për uellsianin.

Me shumë mundësi Gareth Bale është në rrugën e largimit nga Real Madrid gjatë afatit kalimtar të verës së ardhshme.

Sipas AS, një takim u mbajt mes klubit madrilen dhe agjentëve të Bale të hënën e kaluar në lidhje me të ardhmen e tij.

Menacheri i klubit, Jose Angel Sanchez u takua me agjentit Jonathan Barnett dhe Luis Alonso dhe u bë e qartë se klubi do një shitje.

Diskutimi ishte i qetë dhe menaxheri i Realit siguroi agjentët e Bale se do të gjejnë një klub të përshtatshëm për uellsianin.

Sipas raporteve besohet se madrilenët do të kërkojnë një shifër prej 150 milionë për ish lojtarin e Tottenham, por do të jetqë një çmim i diskutueshëm.

2 klube kanë dalur si pretendentë për të siguruar shërbimet e 20 vjeçarit këtë verë.

Manchester United, të cilët mund të përdorin Paul Pogba në marrëveshje, janë një klub i interesuar për një kohë të gjatë, ndërkohë që edhe kampionët e gjermanisë Bayern Munich kanë shprehur interesin e tyre.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.