Standard.al

Basha u kërkon ish-deputeteve të bëhen gati për zgjedhje?! Çfarë po ndodh…!!!

0

Burime per “Standard” bejne te ditur se Basha ne takimin e kryesise i ka kerkuar ish deputeteve te behen gati per zgjedhje, madje ka kerkuar sondazhe edhe per disa emra si kryebashkiake.
Ideja kryesore e Bashes jane zgjedhjet e parakohshme por kujtojme se Rama pak dite me pare e sfidoi opoziten duke pohuar se nese do fitonin nje bashki me shume se PS ne zgjedhjet vendore ai do te shkonte direkt ne zgjedhje te parakohshme.

 

Qëllimi i Bashës është të rrëzojë Ramën të krijohet një qeveri tranzitore dhe ndoshta vetëm kështu opozita do të mund të hyjë në garë për zgjedhjet lokale.

 

Në mbledhjen e zhvilluar në selinë blu Basha gjithashtu u ka kërkuar ish deputetëve që të mos rrinë nëpër kafene, por të intensifikojnë takimet me qytetarët dhe të organizohen për protestat.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.