Standard.al

Berisha uron nëpërmjet një mesazhi festën e Sulltan Novruzit…

0

Ish Kryeministri Sali Berisha ka uruar nëpërmjet një mesazhi në faqen e tij në facebok festën e Sulltan Novruzit.

“Me këtë rast të dashur miq, le të urojmë perzemërsisht bektashinjtë shqiptarë kudo që ndodhen Gezuar Sulltan Novruzin dhe të shprehim mirenjohjen më të thellë për kontributin e tyre të madh në tolerancën ndërfetare dhe në pasurimin e jetës shpirtërore e kulturore të kombit shqiptare”, shkruan Berisha.

Ja postimi i plotë:

Gezuar Sulltan Novruzin!

Të dashur miq, sot bektashinjtë shqiptarë dhe të mbarë botës festojnë ditën e shenjte të Sulltan Novruzit si ditën e shpresës, vellazërisë, ndryshimit, mirëkuptimit, adhurimit të Imam Aliut, Besimit të madh tek i Gjithfuqishmi.

Me këtë rast të dashur miq, le të urojmë perzemërsisht bektashinjtë shqiptarë kudo që ndodhen Gezuar Sulltan Novruzin dhe të shprehim mirenjohjen më të thellë për kontributin e tyre të madh në tolerancën ndërfetare dhe në pasurimin e jetës shpirtërore e kulturore të kombit shqiptare! Gezuar! sb

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.