Standard.al

Parashikimi i motit për të enjten, 21 mars 2019

0

Sot  moti do të  jetë me  kthjelliem dhe vranësira mesatare  në zonën lindore. Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15  m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me larësi vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten pa ndryshime të ndjeshme në zonën perëndimore dhe rënie në zonat malore.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore        4/18°C
Zonat e  ulëta         6/23°C
Zonat  bregdetare   9/22°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.