Standard.al

Me shumë se 180 media ndërkombëtare jehonë qëndrimit të Metës: Gati të dorëzoj mandatin për të zgjidhur krizën 

0

Ne një ku opozita e udhëhequr nga Partia Demokratike dhe LSI, ka dorëzuar mandatet e saj parlamentare dhe po zhvillon protesta duke akuzuar qeverinë e kryeministrit Edi Rama se është i korruptuar dhe i lidhur me krimin e organizuar, duke kërkuar zgjedhje të parakohshme, vjen edhe reagimi i papritur i Presidentit Meta, gati të jap dorëheqjen nga posti i kreut të shtetit.

Me shumë se 180 media ndërkombetare i kanë bërë jehonë qëndrimit të Metës duke nisur lajmin: Gati të dorëzoj mandatin për të zgjidhur krizën!

Deklarata e Presidentit Ilir Meta nga Pogradeci se do të ishte gati të jepte dorëheqjen nga posti i kreut të shteti dhe deri tek sakrifikimi i tij për të mos lejuar që në vend të instalohet një juntë ushtarake, kanë gjetur jehonë edhe në mediat ndërkombëtare.

Deklaratat e Metës janë publikuar edhe në gazetën prestigjioze amerikane, “New York Times” si dhe në rrjetin televiziv amerikan ABC News.

112

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.