Standard.al

Deklaratë “bombë” nga Presidenti Meta: Jam gati të dorëzoj mandatin, kriza nuk zgjidhet me…

0

Presidenti i vendit Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë nga Pogradeci, teksa ka thënë se për zgjidhjen e krizës politike

Meta është shprehur: per krizen aktuale jam gati te dorezoj mandatin  e presidentit. Sakrifica qe te mos instalohet nje junte ushtarake. Kriza zgjidhet me dialog dhe perpjekje. Kriza nuk zgjidhet as me retorike as me metoda  policore. Jam gati te sakrifikoj jeten time si Salvador Allende.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.