Standard.al

Mbledhja me dyer të mbyllura/ Ç’pritet të ndodhë??! Nga porositë për deputetët te ftesa për Fatos Nanon…

0

Zbardhen detaje nga ajo që pritet te ndodhë në mbledhjen e Kryesisë së partisë Socialiste, njoftuar te mbahet me daten 23 mars. 

Burime nga Kryesia, bejne me dije per “Panorama” se mbledhja do te nise ne oren 10:00 ne Pallatin e Kongreseve dhe fjalen e hapjes do ta mbaje Kryeministri Edi Rama.

 

 

 

Mesohet se punimet ne Kongres do të jene te ndarë në tre sesione të ndryshme dhe do të ketë fjalime nga disa ministra dhe kryetarë bashkish.

selia-ps

Burime nga PS kanë bërë me dije se nuk pritet të ketë ndryshim nga strategjia e ndjekur deri më tani nga mazhoranca, për të vijuar plotësimin e vendeve vakante në Kuvend deri në shterimin e listave shumëemërore të partive për të krijuar një Kuvend sa më funksional me një opozitë të re.

Mesohet se ne kete Kongres do te shpallet lista e këshilltarëve bashkiakë vetëm për Tiranën.

PS i ka derguar ftese per te qene te pranishem te gjithe kryeministrave të PS sipas statutit.

Ftese mesohet se i eshte derguar edhe ish kreut te Partise Socialiste dhe ish kryeministrit, Fatos Nano

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.