Standard.al

Shtyrja e ditës së Verës/ Veliaj i trembur nga protesta e opozitës. Shpenzimet e Erionit nga xhepi yne i taksave për muzike dhe atmosfere lumturie…

0

Shtyrja e festimeve te Dites se veres per diten e diele 17 mars sigurisht qe nuk u be per shkak te kohes se keqe, sepse kohe te vranet ka pasur edhe vitet e shkuara dhe nuk eshte shtre data. Erion Veliaj si nje njohes i mire i propagandes, i trembur (per vete ose per shefat e tij) nga protesta e opozites e dites se shtune date 16 mars ka menduar qe atmosferen e protestes, bulevardit te mbushur menjerez te revoltuar nga pushteti i korruotuar, pamjene nje revolucioni nga opozita dhe populli i pakenaqur, ta mbuloje nje dite me vone me muzike, valle, kercime, dajre, daulle, DJ dhe çfare te munde qe situata te duket e mrekullueshme. Dita e veres me gjithe shpenzimet e Erionit nga xhepi yne i taksave bashkiake per muzike dhe atmosfere lumturie, do te duket si ahengu i pasanikut plak qe kerkonte te mbulonte kenget e bukura te Tefta Tashko Koços, ne filmin “Koncert ne vitin 36″…

Image may contain: 6 people, people smiling, text

Nga Olti Curri

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.