Standard.al

‘Shkatërrimi Teatrit nga Edi Rama!’ Zëri i Amerikës transmeton live takimin e Bashës

0

Këtë takim Zëri i Amerikës po e transmeton LIVE siç edhe ka bërë me të gjitha protestat e opozitës të organizuara javët e fundit.

Artistët dhe qytetarët kanë më shumë se 1 vit që protestojnë kundër shkatërrimit të Teatrit Kombëtar nga Edi Rama me qëllim ndërtimin e kullave.

Gjatë ditës së sotme kreu i opozitës Lulzim Basha zhvilloi një takim me Aleancën për Mbrojtjen e Teatrit, një organizim civil.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.