Standard.al

Plas në rrjete, Rama “sherr” me komentuesin! ‘Ku e ke rritjen ti mer qorr’. Pse shan mor tullac?

0

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në profilin e tij në Facebook, ku një punonjës i kryeministrisë shprehet se në Shqipëri është rritur punësimi dhe ekonomia.

Duke dalë në mbrojtje punonjësit të kryeminsitrisë dhe shifrave që deklaron ai ka Rama ka replikuar me komentuesit.

Kjo gjë ka irrituar komentuesit të cilët shkruajnë, personit që prezanton videon: Ku e sheh rritjen ti mer qorr.

Por Rama duke dalë në mbrojtje punonjësit të kryeminsitrisë dhe shifrave që deklaron ai ka replikuar me komentuesit.

Qytetari 1: Nuk e di si i nxorni ju keto perqindje se ne familjen time jan veti 5 nje eshte i punesuar dhe 4spunojn se ska pune dhe si qenka kaqe papunesi e vogel se na beni per budallenj.

Rama: Ne asnje menyre s’te bejme per budalla ty, perkundrazi, te informojme me kete rast lidhur me punesimin ne baze te raportit te Komisionit Europian! I cili te siguroj qe keto perqindjet i nxjerr sakte e nuk i luan topi.

Komenti i Ramës në Facebook

Qytetari 2: Ku e shef rritjen ti mer QORR

Rama: Si i bie me tu pergjigj ty tani, pse shan mor TULLAC? QORRI te tregoi nje raport te Komisionit Europian dhe askush s’te mori me zor ketu qe te shohesh, keshtu minimalisht mos shaj se eshte turp per nje goxha burre si ti, e maksimalisht meso ndonje gje me kete rast!

Kryeministri Edi Rama gjithmonë replikon me qytetarë të ndryshëm në Facebook, dhe shpesh herë komentet e tij janë me ironi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.