Standard.al

“Dita e Verës!” Basha e Rama në Elbasan

0

Edhe pse zyra e Kryeministrit Edi Rama njoftoi se nuk do të ishte në qytet, ai është parë i shoqëruar nga deputeti i qarkut, Taulant Balla. Ata kanë marrë pjesë në aktivitetet e organizuara nga bashkia.

Krerët e politikës shqiptare kanë zgjedhur qytetin e Elbasanit për të festuar Ditën e Verës.

Po ashtu për të festuar këtë festë pagane edhe liderët e opozitës, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi janë në Elbasan.

Ndërkohë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njoftoi disa ditë më parë se festimet për Ditën e Verës në kryeqytet do të zhvillohen të dielën, për shkak se sot parashikohet një mot me shi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.