Standard.al

“Arti në mbrojtje të demokracisë”, Basha: Zgjedhje të parakohshme për daljen nga kriza

0

Gjatë fjalës së tij në aktivitetin “Arti në mbrojtje të demokracisë”, kreu i PD, Lulzim Basha tha se aleanca për mbrojtjen e Teatrit është një kauzë e drejtë dhe një shembull frymëzës.

Basha është ndaluar edhe tek kriza politike për të  cilën tha se kërkohet një zgjidhje akute përmes qeveris tranzitore pa Ramën kryeministër.

“Aleanca për mbrojtjen e Teatrit është një kauze e drejte dhe shembull frymëzues. Kriza politike kërkon një zgjidhje akute. Duhet qeveri tranzitore pa Ramen kryeministër dhe zgjedhje të përkohshme për daljen nga kjo krizë”- tha Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.