Standard.al

Surprizat e motit. Erëra të vrullshme dhe rënie temperaturash…

0

Sot moti do të jetë  me diell dhe kalime të pakta të vranësirave . Era do të jetë e vrullshme me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  maksimale deri  në 15 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 4  me  lartësi  vale 0,5 –1,5 metër në det të hapur. Temperaturat  do të  jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -6/7°C
Zonat e  ulëta          0/15°C
Zonat  bregdetare   4/15°C

RTSH/Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.