Standard.al

Nigeri shembet shkolla, dyshohet për viktima

0

Një shkollë është shembur papritur në Lagos, në Nigeri, dyshohet për shumë viktima.

Mendohet se të paktën 10 fëmijë kanë mbetur të bllokuar poshtë rrënojave të ndërtesës e cila u rrëzua në ditë me diell.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur një numër i madh ambulancash dhe zjarrfikësesh.

“Mendojmë që të vegjëlit e bllokuar janë akoma gjallë.”-ka deklaruar një nga pjesëtarët e skuadrës së shpëtimit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.