Standard.al

Bajerni barazon Liverpulin, rikthehet barazpesha në “Allianz Arena”

0

Kovaç vjen me skemën e tij 4-2-3-1, me Gnabrin, Hamesin dhe Riberin që mbështesin Levandovskin, ndërsa Klop edhe njëherë i beson treshes Salah, Mane, Firmino.

Rikthehet barazpesha në “Allianz Arena”, pas një aksioni të mirë të Gnabrit në krahun e djathtë, më sulmuesin anësor që ka kaluar kundërshtarin dhe ka pasuar në zonën e vogël të portierit, aty ku Matip kërkon të ndërpresë rrugën e topit drejt Levandovskit, por e çon në rrjetën e Alison. Minuta e 39-të, Bajern-Liverpul 1-1.

Bajern Mynih (4-2-3-1): Nojer; Rafinja, Sule, Humels, Alaba; Havi Martinez, Tiago Alkantara; Gnabri, Hames, Riberi; Levandovski.
Trajner: Kovaç

Liverpul (4-3-3): Alison; Aleksandër-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Milner, Henderson, Vijnaldum; Salah, Firmino, Mane
Trajner: Klop

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.