Standard.al

Dhoma sekrete e sekretit të nënshtruar të Michael Jackson: Brenda bastisjes që ‘zbuloi koleksionin e gjerë të fotografive të Mbretit të Popit me djem të zhveshur lakuriq’

0

Video tregon bastisjen e vitit 2003 të shtëpisë së Michael Jackson nga 70 anëtarë të Zyrës së Prokurorit të Rrethit të Santa Barbara dhe Departamenti i SherifitIshin aty autoritetet që zbuluan koleksionin e tij të gjerë të fotografive që shfaqin djem të zhveshur lakuriqXhekson gjithashtu kishte koka kokën e djemve dhe vajzave të rinj në dollapin e tij sekret dhe një foto autografe të Macaulay Culkin”Ai gjithashtu kishte imazhe të neveritshme dhe të çuditshme tronditëse për torturën e fëmijëve, lakuriqësinë e të rriturve dhe të fëmijëve, dhe sadomasochism”, tha një hetuesRaporti thekson se shumë nga materialet që paraqesin burra dhe gra të zhveshura mund të përdoren për të dhëndërit dhe pastaj për të molestuar fëmijët e vegjëlAi u akuzua se sulmoi seksualisht Gavin Arvizo, një 13 vjeçar i mbijetuar i kancerit në kohën e kërkimitJackson u lirua në vitin 2005 në shtatë akuza kriminale të ngacmimit të fëmijëve dhe dy akuza për dhënien e një pirja e një të miturNjë video e re është lëshuar për bastisjen e nëntorit të vitit 2003 të shtëpisë së Michael Jackson nga 70 anëtarë të Zyrës së Prokurorit të Qarkut të Santa Barbara dhe Departamentit të Sherifit që zbuluan koleksionin e tij të pornografisë dhe fotot që shfaqin djemtë e zhveshur. Videoja tregon pothuajse të gjithë shtëpinë e Xheksonit, nga dhoma e arkadës deri në dhomën e tij të gjumit dhe manekinat e shumta të jetës që ai kishte gjatë gjithë Neverland Ranch-in e tij. Shumë prej këtyre mannequins ishin superheroes si Superman dhe Lara Croft. Ky bastis gjithashtu zbuloi për herë të parë sekretin e fshehtë të Mbretit të Popit, i fshehur në shpinë të dhomës së tij dhe mbeti i mbyllur me tre bllokime. Ishte këtu se mbante relikte si një fotografi e nënshkruar e Macaulay Culkin, mbushur kafshët dhe lojrat, dhe fotot e zhveshura. Culkin nënshkroi foton e tij me mesazhin: ‘Mos më lër të qetë në shtëpi’. Kishte edhe makina garash, mallra Disney dhe një numër tronditës kukulla

 

Shumë nga këto libra dhe video të gjetura në bastisje ishin gjithashtu të hollësishme në dokumentet e gjykatës që nga koha, të dorëzuara pasi një djalë i ri doli përpara duke pretenduar se ai ishte abuzuar seksualisht dhe sulmuar nga këngëtarja në raste të shumta. Raporti i policisë pohon se vetëm në dhomën e gjumit dhe banjo të Xheksonit kishte të paktën shtatë koleksione pune të gjetura nga hetuesit që tregonin djemtë në vitet e tyre adoleshente – dhe në disa raste edhe më të reja – plotësisht të zhveshur ose pjesërisht të veshur. Një nga koleksionet, Taormina Wilhelm Von Gloeden, përshkruhet në dokumentet e gjykatës si: ‘Fotot joshëse të djemve adoleshentë nga fundi i shekullit të XIX’. Një urdhër arresti ishte lëshuar në atë kohë, dhe Jackson më vonë u kthye në polici kur u kthye në Kaliforni.

 

Jackson (pictured in his mugshot) was accused of sexually assaulting Gavin Arvizo, a 13-year-old cancer survivor. He was acquitted of all charges in 2005
së pari mori raportin e policisë dhe dokumentet e gjykatës dhe një hetues mbi rastin u tha atyre: ‘Dokumentet e ekspozuan Xhekson si një grabitqar manipulues, droga dhe seksi që përdorte gjak, gracka, imazhe seksualisht të qarta të sakrificës së kafshëve dhe të rriturve perverse seksi vepron për të përkulur fëmijët në vullnetin e tij. ‘ Burimi shtoi: “Ai gjithashtu kishte imazhe të neveritshme dhe të çuditshme tronditëse të torturës fëmijërore, lakuriqësi për të rritur dhe fëmijë, robëri femërore dhe sadomasoçizëm”. Raporti thekson se shumë nga materialet që paraqesin burra dhe gra të zhveshura në shtëpi mund të përdoren me qëllim të përpjekjes për të tërhequr meshkuj të rinj. Pas përshkrimit të shumë materialeve, hetuesi vë në dukje: ‘Bazuar në trajnimin tim, ky lloj materiali mund të përdoret si pjesë e procesit të “grooming”, përmes të cilit njerëzit (ata që kërkojnë të ngacmojnë fëmijët) ulin pengesat e tyre viktimat e synuara dhe të lehtësojnë molestimin e viktimave të përmendura “. Këto materiale përfshijnë ‘një libër që përshkruan fëmijët lakuriq’ të gjetur në ‘sallën e arcade’ të këngëtarit; ‘një libër i cili përmbante fotografi lakuriq të burrave’ në ‘banjo master’; dhe libra të shumëfishta që gjendeshin në ‘dhoma gjumi master’, që përfshinte një me ‘homoseksualë të zhveshur dhe gjysëm të zhveshur’ dhe një tjetër me ‘adoleshentë para adoleshentëve ose të hershëm’, të cilët në disa raste ishin ‘lakuriq apo gjysmë lakuriq’.

Radari foli me Santa Barbara, Ndihmës i Lartë i Prokurorisë së Rrethit Ron Zonen lidhur me rastin kur ai ishte pjesë e ekipit të prokurorisë që mori në gjyq Jackson. “Shumë nga këto gjëra u përdorën për të desensitizuar fëmijët, dhe Michael pranoi të merrte një fëmijë pas tjetrit në shtrat me të për periudha të gjata kohore”, tha Zonen. “Ne identifikuam pesë djem të ndryshëm, të cilët të gjithë bënë pretendime për abuzim seksual. Nuk ka shumë pyetje në mendjen time se Michael ishte fajtor për ngacmime të fëmijëve. ‘ Jackson u lirua përfundimisht në vitin 2005, pasi u akuzua për shtatë akuza kriminale për ngacmim të fëmijëve dhe dy akuza për dhënien e një pike në një të mitur nën moshën 14 vjeç, kur Gavin Arvizo doli përpara duke pohuar se ai ishte sulmuar seksualisht nga këngëtarja. Gavin ishte një 13 vjeçar i mbijetuar i kancerit në kohën e incidenteve të dyshuara. Pretendimet e bëra nga Gavin ishin të ngjashme me ato të bëra një dekadë më parë kur një tjetër djalë 13-vjeçar, Jordan Chandler, doli përpara për të thënë se ai ishte molestuar nga Jackson. Kundër këngëtarit asnjëherë nuk u ngrit asnjë akuzë, megjithatë pasi policia zbuloi se babai i Chandler mund të kishte tentuar të rrëmbejë Jacksonin dhe nëna e djaloshit pretendonte se Jackson kurrë nuk preku djalin e saj.Jordania megjithatë ishte në gjendje të përshkruante në mënyrë perfekte mollaqe të Jackson, flokët pubikë dhe shenja dalluese në të dy testikujt dhe penisin e tij. Shenja në penis mund të shihet vetëm nëse është hequr dhe ndryshe nuk është e dukshme. Në fund, Jackson u vendos me familjen Chandler për 22 milion dollarë dhe asnjë akuzë nuk u paraqitën kundër tij në gjykatë. Sapo gjyqi ishte mbi Xhekson – i cili ishte përballur me 20 vjet burg nëse dënohej për të gjitha akuzat – u largua nga vendi, duke u zhvendosur në vendin ishull të Bahreinit, që ndodhej në Detin Persik. Ai përfundimisht u kthye në Shtetet e Bashkuara dhe ishte duke u përgatitur për turneun e tij të rikthimit në vitin 2009, kur ai u gjet i papërgjegjshëm brenda shtëpisë së tij Holmby Hills. Paramedikët arritën në vendin e ngjarjes dhe nuk ishin në gjendje të ringjallnin këngëtaren, të cilët ata deklaruan të vdekur në moshën 48 vjeç, ndërsa ende ishin në vendbanimin e tij. Shkaku i vdekjes u vendua më vonë si propofol akut dhe dehja e benzodiazepinës e shkaktuar nga medikamentet që i ishin përshkruar atij nga Dr Conrad Murray, i cili u dënua për vrasje të pavullnetshme në 2011 dhe i akuzuar për vdekjen e këngëtarit. Ai u lirua në nëntor 2013 pasi shërbeu afërsisht gjysmën e dënimit të tij katërvjeçar.

This week,  new video was released from the raid of Jackson’s Neverland ranch in November 2003, which revealed his memorabilia collection, including a picture of Macaulay Culkin

Police found racing cars, Disney merchandise and a shocking number of dolls in Jackson's home

A coloring book, Joker doll and baby doll were found in the search in November 2003

 

Michael Jackson filled his home with life-size mannequins and superheroes like Superman (above)

The video shows almost all of Jackson's home, from the arcade room to his bedroom

Fit for a king: A throne located inside Jackson's Neverland Ranch

Place to sleep: A bed with Peter Pan pillows and a troll doll in the secret closet (above)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.