Standard.al

Zidane rikthehet në Madrid!

0

Situata është mjaft e rëndë në Madrid, pasi tashmë ata kanë humbur çdo mundësi për të fituar titull këtë sezon dhe kjo është nj ndër arsyet që Florentino Perez po kërkon një trajner të ri.

Real Madrid do të ripunësojnë Zinedine Zidane, trajnerin që e shkarkuan vetëm verën e kaluar.

Francezi do të rikthehet përsëri tek ekipi me të cilin arriti të fitojë 3 herë Champion League rradhazi, me Santiago Solari-n që e pret ‘gijotina’.

Madrilenët u futën sërish në kontakte me ish futbollsitin e tyre pasi pësuan një humje turpëruese në Madrid kundër ajx në Champions League javën e kaluar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.