Standard.al

“Kupa është mbushur, nuk presim më!” Basha: Ky është moment zgjimi i madh Kombëtar…

0

Kreu i demokratëve Lulzim Basha i ftuar në studion e ‘Zonë e Lirë’ drejtuar nga Arian Çani shprehet se qeveria është kapur me vjedhje votash, parash, koncensione shëndetësore. Ne ishim përballë një zgjedhjeje të vështirë dhe u vendos të hidhej ky hap, për t’i sjellë ndryshimin Shqipërisë.

“Zot i shqiptarëve nuk mund të jetë askush tjetër. Rama dhe hajdutët e tij i ka kapur frika.”

“Vendimi i djegies së mandateve kërkonte një kurajo të madhe, është vendim jo për pushtetin por për të ndryshuar vendin duke filluar nga Kushtetuta”, shprehet Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.