Standard.al

‘Skandal shtetëror!’ ‘I infiltruari’ nga Policia shfaqet edhe në protestën para Parlamentit!!!

0

 

 Dyshohet se vetë policia ka orientuar dhunën drejt derës së kryeministrisë për të justifikuar goditjen e turmës me gaz toksik”, deklaroi anëtari i Kryesisë së PD-së, Kreshnik Çollaku. Raportohet se edhe në protestën e thirrur nga opozita para Parlamentit i njëjti person i dyshuar si i infiltruar nga policia, ka qënë i pranishëm duke shkaktuar nxitjen e dhunës.

Dy raste që implikojnë rëndë Policinë e Shtetit dhe ministrin e brendshëm Sandër Lleshaj, të cilët deri tani kanë zgjedhur të heshtin…

Denoncimi nga anëtari i kryesisë së PD-së.

 

Sipas tij i infiltruari policisë ka qenë i veshur me xhup të kuq dhe shprehet se dyshohet se ka qenë policia ajo që ka orientuar dhunën në atë protestë.

Deklarata e plotë:

Sipas burimeve konfidenciale nga brenda policise na behet e ditur se ne grupin qe godiste deren e kryeministrise midis protestuesve,ne protesten e 16 shkurtit,nje individ i veshur me xhup te kuq ka qene i Infiltruar i Policise civil.

Dyshohet se vete policia ka orientuar dhunen drejt deres te kryeministrise per te justifikuar goditjen e turmes me gaz toksik.

Kerkohen foto e nje infividi me xhup te kuq qe godet deren e kryeministrise, polic civil i infiltruar.

Ftoj gazetare te pavarur e profesioniste te hetojne ne kete skandal shteteror te paprecedente.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.