Standard.al

Shpërthen zjarri në kodrat e Krapsit në Fier!!!

0

Sipas njoftimeve të para zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe ndërsa ajo që e bën akoma më të vështire shuarjen e flakëve është terreni i vështirë dhe era e fortë.

Nje zjarr i përmasave të medha ka perfshirë kodrat e Krapsit në Fier.

Flakët e zjarrit kanë nisur pasditen e kësaj të shtune dhe vijojnë të djegin pyllin me pisha në kodrat e Krapsit.

 Zjarri favorizohet edhe nga era ndërsa në vendngjarje kanë shkuar efektivat zjarrëfikës të cilët po luftojnë me flakët.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.