Standard.al

Alibeaj: Sistemi politik dhe shteti i së drejtës ka rënë, Rama i korruptuar përballë popullit!

0

“Arsyeja më madhe, është se sistemi politik ka rënë dhe shteti i së drejtës ka rënë.”

Enkeljed Alibeaj, ka treguar në emisionin “Të Paekspozuarit” arsyet që e detyruan opozitën të dorëzojë mandatet parlamentare.

 

Zëri i Amerikës e tha se cfarë lloj zgjedhjesh bëhen këtu, me banda që ka paratë. Disa banda që mbështeten nga strukturat kryesore. Duke qenë se ka rënë sistemi politik dhe shteti i së drejtës, është ta nxjerrim lakuriq këtë qeveri.

Ky është akti ynë i vetëm proporcional për të nxjerrë, se cfarë sistemi kanë shqiptarët. Sot nuk kemi më një fasadë të debatit parlamentar. Sot kemi një kryeministër të zhytur në korrupsion dhe populli përballë tij”, u shpreh Alibeaj.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.