Standard.al

Video/ Shpërthen zjarr shumë pranë puseve të naftës…Vështirësi për shkak të terrenit!

0

Është mundësuar lokalizimi i flakëve, por të favorizuara edhe nga era rrezikohet sërish riaktivizimi i vatrës së zjarrit.

Një zjarr ka përfshirë zonën e njohur si “Ofiçinë” në kodrat e Patosit. Mësohet se zjarri ka rënë në një sipërfaqe me shkurre, shumë pranë puseve të naftës të Albpetrol dhe disa shtëpive.

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të Fierit, Patosit si dhe Albpetrolit dhe avarishpëtimit. Është mundësuar lokalizimi i flakëve, por të favorizuara edhe nga era rrezikohet sërish riaktivizimi i vatrës së zjarrit.

Fikja e zjarrit bëhet e vështirë edhe për shkak të terrenit të thyer. Është kërkuar ndërhyrja e forcave të tjera për të evituar përhapjen e flakëve.  Në vendin e ngjarjes kanë shkuar edhe efektivë të policisë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.