Standard.al

Meta takon Presidentin Gjerman. Interes të veçantë për perspektivën europiane të Shqipërisë..

0

Presidenti i Republikës Ilir Meta po zhvillon një vizitë në Gjermani.

Gjatë këtij qëndrimi ai është takuar edhe me Presidentin e Gjermanisë Frank-Ëalter Steinmeier. Lajmin për këtë takim e ka bërë të ditur vetë kreu i shtetit në një postim në faqen e  tij në facebook.

Ja postimi i plotë i Metës:

Kënaqësi të takoj sërish Presidentin e Gjermanisë, Frank-Ëalter Steinmeier. Mirënjohës për mbështetjen domethënëse të Gjermanisë përgjatë viteve.

Shumë të interesuar për të rritur bashkëpunimin e gjithanshëm.

Vëmendje dhe interes të veçantë për perspektivën europiane të Shqipërisë dhe rajonit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.