Standard.al

Si nis kjo javë për ju, horoskopi: Këto ditë është mirë që…

0

Cila do jetë shenja më me fat dhe çfarë ju pret gjatë kësaj periudhe? Keni lënë pezull një çështje të rëndësishme, apo prisni një ofertë pune? Lexoni horoskopin e përgatitur nga astrologu i njohur Jorgo Pulla për “BalkanWeb” për të mësuar më shumë mbi ato që pritet t’ju ndodhin. Parashikimi javor për 18/02/19 – 24/02/19

DASHI
Të përgjithshmet: Këtë javë shumë nga çështjet që ju kanë shqetësuar dhe ju kanë lodhur për një kohë të gjatë në të kaluarën do t’i përballoni më me vendosmëri dhe do t’i shihni nga një këndvështrim tjetër, më optimist dhe pozitiv. Jeni shumë afër qëllimeve tuaja dhe kjo ju mbush me kënaqësi dhe gëzim, prisni pak dhe do të shihni se fati do ju buzëqeshë.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhënie do të shihni me kënaqësi të madhe se gjërat në këtë kohë do të shkojnë shumë më mirë në fushën e komunikimit me bashkëshortin tuaj. Gjendja juaj në kombinim me dashurinë tuaj do të rinovojë marrëdhënien tuaj dhe do ta bëjë bashkëshortin tuaj të afrohet edhe më pranë jush. Ju që kërkoni për një partner në daljet dhe në shoqërinë tuaj, së shpejti do të shihni se dashuria do ju pushtojë papritur dhe do të vjedhë zemrën tuaj.
Parashikimet profesionale: Në fushën profesionale qëndroni për dinamizmin dhe energjinë tuaj, kështu që bëheni edhe më aktiv dhe produktiv. Një udhëtim biznesi do hapë krahët për partneritete dhe marrëveshje të reja. Do keni mundësi për ndryshime të mëdha dhe radikale të cilat janë në dorën tuaj. Negocioni siç duhet dhe së shpejti do të shihni se do t’ju japin përfitimet që meritoni.

DEMI
Të përgjithshmet: Kjo periudhë që nga fillimi i javës me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të zhvillohet të martën tek Virgjëresha do të ketë shumë presion sidomos në botën tuaj të brendshme. Humbja në komunikim me ata që janë rreth jush do t’ju mbushë me pasiguri dhe mund të ndiheni mjaft të zhgënjyer me sjelljet dhe lëvizjet e miqve dhe të njohurve.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri kjo kohë do të rrisë disponimin tuaj erotik dhe do të rinovojë marrëdhënien tuaj rrënjësisht. Ju do të keni një humor shumë të bukur dhe të qetë, dhe do të jetë shumë e rëndësishme që bashkëshorti të hapet me ju dhe akoma më shumë t’ju shprehë ndjenjat e tij. Një udhëtim i shpejtë dhe i shkurtër si një ndryshim nga jeta e përditshme do t’ju sjellë edhe më afër bashkëshortit tuaj dhe do ju përmbushë dëshirat tuaja dhe kënaqësitë tuaja të përbashkëta. Ju që jeni vetëm gjërat tregojnë se një person së shpejti do pushtojë jetën tuaj.
Parashikimet profesionale: Në fushën tuaj të punës, e vërteta është se keni bërë shumë përpjekje kohët e fundit për të shmangur konfliktet me njerëzit në zonën tuaj. Ju keni treguar durim të madh, por këto ditë mund të mos arrini të mbani kufijtë e durimit tuaj. Mundohuni të flisni dhe të shprehni kontradiktat tuaja në një mënyrë që nuk ju bën keq. Nga mesi i javës mund të ketë një ndryshim shumë të rëndësishëm që do të jetë më e mira për ju. Financat tuaja si dhe detyrimet janë rritur, përpiquni të lëvizni me mençuri dhe mos u bëni shpenzime të panevojshme, për të cilat do të pendoheni.

BINJAKËT
Të përgjithshmet: Këtë javë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të zhvillohet të Martën tek Virgjëresha, përpiquni në çdo mënyrë për të shmangur tensionet dhe konfliktet me njerëzit në mjedisin tuaj. Hapni kontaktet tuaja në rrethin tuaj shoqëror, takoni njerëz që do t’ju ndihmojnë të zbatoni planet e së ardhmes. Dilni me shokë, hiqni mendimet negative, komentet e të tjerëve ndonjëherë mund të injorohen. Nëse keni arritur të përballeni me disponimin e keq të të tjerëve ekziston mënyra e ikjes dhe largimit.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një marrëdhënie, në këtë kohë, duket se përmirësoni mënyrën se si komunikoni me bashkëshortin tuaj dhe afroheni më pranë njeriut tuaj të dashur. Do të ketë shumë momente të buta të relaksimit dhe harmonisë në marrëdhënien tuaj, dhe kjo do t’ju sjellë dobi në ndjenjën e atmosferës së ripërtëritjes të ndjenjave tuaja, të cilat keni nevojë të madhe. Nëse kërkoni të gjeni gjysmën tjetër, por mendoni për një person nga e kaluara, mos u përpiqni të idealizoni gjithçka që ju vjen, sepse një vështrim i dytë më kuptimplotë do t’ju nxjerrë nga probleme, preferoni flirtimet, keni nevojë për paqe dhe relaksim.
Parashikimet profesionale: Në biznesin tuaj, gjërat do të shkojnë mirë në këtë kohë, pasi qëllimet tuaja duket të jenë më të realizueshme dhe afër asaj që keni në mendje. Mos u besoni njerëzve që ju tregojnë shumë, përpiquni të mbani tonin e ulët dhe të merrni shumë shpejt vendin ose punën që dëshironi. Në financat tuaja, mund të keni detyrime të larta, por mos u shqetësoni, të gjitha do t’i arrini falë planifikimit tuaj.

GAFORRJA
Të përgjithshmet: Në këtë kohë pasi dilni nga një periudhë shumë e vështirë ku lodhja dhe tensioni ju kanë lodhur, do të gjeni kohën që të merreni më efektivisht me veten, të gjeni kohë për daljet dhe momentet e relaksimit me shoqëri të mira dhe me njerëz pozitiv. Skena planetare me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë do të ndodhë të Martën tek Virgjëresha që lëviz mirë për ju dhe rregullimi i punëve në pritje është tani një çështje kohe. Në familjen tuaj do të ketë disa konfuzione që janë të mira për të mbajtur distancë. Tregoni durim dhe do të shihni se sa shpejt do ju jepet zgjidhja që dëshironi.
Parashikimet në dashuri: Këto ditë është mirë që të jeni më afër bashkëshortit tuaj, t’i lini ndjenjat tuaja më të relaksuara dhe të lira për të shprehur vetveten, në mënyrë që marrëdhënia juaj të përparojë në nivelin e ardhshëm, që ju nevojitet të dyve. Kohët e fundit jeni mbyllur mjaft në vetvete, dhe tani është mirë të fitoni terren dhe t’i kushtoni momente më shumë të buta bashkëshortit tuaj. Ju që jeni ende vetëm, mos u zhgënjeni pasi shumë shpejt do gjeni personin që do të dini gjithçka që dëshironi dhe shprehni.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj këtë kohë, çdo gjë do të shkojë mirë, do t’ju mbushë me kënaqësi dhe do të zhvillohet në mënyrën që ju shpreh dhe ju përfaqëson. Një udhëtim biznesi do të rinovojë frymën tuaj të punës dhe do t’ju mbushë me energji. Në financat tuaja mos lejoni që plagët e së kaluarës të shkatërrojnë psikologjinë tuaj, përpiquni të organizoni detyrimet tuaja, dhe së shpejti do të shihni rezultatet që dëshironi të arrini.

LUANI
Të përgjithshmet: Kjo javë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të zhvillohet të Martën tek Virgjëresha do të jetë plot me tensione, dhe ndoshta të mjaftueshme për të prishur disponimin tuaj dhe psikologjinë. Nëse do të ballafaqoheni me ato që ju mërzisin do të bëni sqarime përfundimtare, ose nëse do të tregoni durim e temperament deri sa të ndiheni më mirë dhe t’i zgjidhni ato me logjikë dhe jo me impulsivitet dhe shpejt, gjë që paraqet rrezik.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj në këtë kohë do të ketë karakterin e vet të paqartë, nga njëra anë ju doni të jeni në anën e partnerit tuaj, por nga ana tjetër do të ketë një atmosferë elektrike që do t’ju shqetësojë dhe do të jetë negative. Duke u përpjekur të diskutoni me partnerin tuaj se çfarë ju shqetëson është mënyra më e mirë për të lëvizur që të dy me besim dhe dashuri në të ardhmen në marrëdhënien tuaj.
Parashikimet profesionale: Gjërat e punës gjatë kësaj kohe do të shkojnë ashtu si nuk e keni imagjinuar. Do të shfaqen bashkëpunime të reja dhe fillime të reja. Ndërkohë shikoni se qëllimet tuaja bëhen edhe më të arritshme. Në financat tuaja barra e detyrimeve është rritur, por shumë shpejt, falë planifikimit tuaj, do të vendosni gjithçka në një rregull.

VIRGJËRESHA
Të përgjithshmet: Këtë kohë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të ndodh të Martën në shenjën tuaj, do të ketë shumë ngjarje që do t’ju gjejnë të papërgatitur, por gjithnjë keni mënyra për t’i rregulluar të gjitha me zgjuarsinë tuaj të veçantë. Me favoret e ofruara nga planetët, do të gëzoni gëzimet e mjedisit tuaj shoqëror dhe familjar që do t’ju rigjallërojnë dhe do të stimulojnë psikologjinë tuaj.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri do të përjetoni një javë shumë të qetë, harmonike dhe të këndshme, plot me pasion dhe intensitet me bashkëshortin tuaj. Do të keni mundësinë të bëheni edhe më produktiv dhe kjo do të jetë e paimagjinueshme për bashkëshortin tuaj. Ju do të gjeni kohë për të bërë një ikje të vogël dhe kjo do të jetë dhurata që ju do të bëni të dy për marrëdhënien tuaj që ka shumë mbështetje dhe forcë.

Parashikimet profesionale: Në vendin tuaj të punës, çdo gjë do të shkoj bukur dhe qetë pa tensione, ndryshime apo shqetësime. Konsistenca dhe organizimi që ju dallon do të jenë forca juaj e fuqishme për të kërkuar pozicionin ose objektin e ri që dëshironi të merrni përsipër dhe bëni shumë përpjekje për të. Në financat tuaja, e vërteta është se jeni mjaft të trazuar, pasi shpenzimet e papritura ju kanë shqetësuar dhe jeni të stresuar, por qetësohuni sepse do të shihni një rrjedhë shumë të shpejtë të të ardhurave që do t’ju ngre dhe do t’ju mbushë me gëzim.

PESHORJA
Të përgjithshmet: Ju po kaloni një fazë të çuditshme, këtë herë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të zhvillohet të Martën tek Virgjëresha, do të jeni në tensione dhe ankth pasi vjen koha për diçka që keni qenë prej kohësh në mendjen tuaj për të pasur sukses. Jeni mjaft të ngatërruar brenda vetes, kështu që disa shpërthime të gabuara po ju bëjnë të prishni gjendjen tuaj, por edhe marrëdhënien tuaj me njerëzit e mjedisit tuaj.
Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj këtë kohë është në një kthesë mjaft të vështirë, ju ndiheni sikur doni të shkundni të gjitha në ajër, nga momenti që dëshironi të bëni revolucionin tuaj, por në anën tjetër ndjenjat tuaja dhe zemra juaj ndihen sikur goditen fort për partnerit juaj. Përpiquni të shmangni lëvizjet spazmatike dhe impulsive që do t’ju bëjnë të pendoheni.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj gjithçka do të lëvizë më mirë se herën e kaluar. Qëllimet tuaja profesionale, për të cilat jeni lodhur, janë në fund të fundit shumë afër përmbushjes së tyre dhe gjithçka do ju justifikojë. Megjithatë në financat tuaja përpiquni të vendosni rendin, të mos shkoni, të kufizoni vetveten, ekziston rreziku që të dilni nga planifikimi dhe të kërkoni ndihmë nga miqtë tuaj.

AKREPI
Të përgjithshmet: Kjo javë do t’ju ndihmojë të bëni një dialog më të thellë të brendshëm dhe të shihni se çfarë dëshironi të mbani në jetën tuaj dhe çfarë dëshironi të largoni. Është koha e duhur për të dalluar shumë gjëra, për të zgjidhur marrëdhëniet dhe për të përmirësuar kodin e komunikimit me njerëzit në mjedisin tuaj familjar.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri mbani një marrëdhënie të qëndrueshme, përgatituni të përjetoni emocionet më të forta, pasi do të arrini edhe më afër bashkëshortit tuaj. Një atmosferë e re e ripërtëritjes do ju mbushë rrethin e dëshirave tuaja dhe do ta përmbytë marrëdhënien tuaj. Ju që jeni beqarë dhe shijoni flirtimin që rezulton i qetë, shumë shpejt do të dalë nga e kaluara juaj një person që nuk e keni harruar kurrë dhe që do të jetë një stacion i madh në jetën tuaj. Ka ardhur koha që të bëni gjëra për veten tuaj!
Parashikimet profesionale: Në fushën e profesionit tuaj, gjërat e kësaj periudhe me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë do të zhvillohen të Martën tek Virgjëresha, ju paralajmërojnë që të mos lini bllokime duke ju mbushur me pasiguri. Puna juaj e vështirë, kokëfortësia dhe tendenca që doni të bëni më mirë në planet tuaja të biznesit, në këtë kohë, ju karakterizon edhe më shumë. Kini kujdes në hapjet tek financat tuaja, ju keni shpëtuar kohët e fundit, dhe detyrimet tuaja janë vazhdimisht në rritje. Lëvizni me kujdes.

SHIGJETARI
Të përgjithshmet: Kjo javë do të ketë mjaft përfitime në aktivitetet sociale dhe takime të këndshme me njerëzit për t’ju ndihmuar të bëni ndryshime dhe fillime të reja në të gjitha fushat e jetës suaj. Shoqëria juaj e ngritur, disponimi juaj për takime të reja ju bën të gjeni interesa të reja në njohjet që do të jetë me rëndësi të madhe për ju në të ardhmen. Shmangni tensionet ose dallimet me njerëzit në mjedisin tuaj të afërt me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të zhvillohet të Martën tek Virgjëresha. Bëni vetëm gjëra që ju pëlqejnë.
Parashikimet në dashuri: Në dashuri ju që jeni në një marrëdhenie, në këtë moment do të ndjeni një gjendje shpirtërore akoma më intensive për bashkëshortin tuaj, i cili gjithmonë është i gatshëm t’i përgjigjet asaj që kërkoni. Marrëdhënia juaj do të lëvizë me momente të shumta dhe të pasura të gëzimit, dashurisë, dhe nevojës për një tërheqje më të fortë.
Parashikimet profesionale: Ju keni punuar shumë në karrierën tuaj profesionale kohët e fundit, puna e madhe dhe qëndrueshmëria që ju dallon do të shpërblehen më në fund dhe do të merrni pozicionin që meritoni. Jini të kujdesshëm në lidhje me bashkëpunimin tuaj me palët e treta, mos mendoni se të gjithë veprojnë ashtu siç mendoni ju, ka një sfond që është i mirë për t’u shmangur. Financat tuaja janë rikuperuar dukshëm kohët e fundit, por kjo nuk do të thotë që mund të bëmi shpenzime të panevojshme për shkak se çështjet në pritje janë ende të hapura.

BRICJAPI
Të përgjithshmet: Në këtë kohë, me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të zhvillohet të martën tek Virgjëresha, do të ndjeni lodhje, shqetësim dhe tension mjaft intensiv, pasi problemet që vijnë nga mjedisi juaj do t’ju bejnë emocional. Ju jeni një person i fortë dhe i zhdërvjellët, mos lejoni të tjerët të humbasin ekuilibrin. Sfida e ditëve është mjaft e komplikuar, por është e vështirë që bastet të zgjidhen dhe të arrihen.
Parashikimet në dashuri: Gjatë kësaj periudhe keni nevojën ti jepeni plotësisht bashkëshortit tuaj dhe kjo ju sjell kënaqësinë që ju plotëson, pasi ndiheni të sigurt. Dashuria intensive e ditëve do t’ju sjellë më afër bashkëshortit tuaj dhe do të keni mundësinë të përjetoni momente unike erotike pranë tij. Dhe nëse i përkisni atyre që vetmia mbetet në pragun e jetës suaj, në këtë kohë përpiquni të lëvizni, të dilni, të argëtoheni me miqtë e mirë, të takoni njerëz të rinj, të hapeni dhe të relaksoheni, diku atje një dashuri e re do ju fitojë.
Parashikimet profesionale: Në punën tuaj do të ketë një intensitet relativ gjatë kësaj periudhe, pasi ngarkesa juaj e punës do të rritet dhe me shumë kërkesa. Komunikimi me kolegët tuaj do të jetë shumë i kënaqshëm dhe mendimi i fillimeve të reja do të ngrejë shumë disponimin tuaj. Në financat tuaja do të ketë stabilitet dhe nuk do të ketë ndërprerje ose të papritura për t’ju bërë të ndiheni të pasigurt, madje disa propozime që do të bëhen do të jenë shumë të favorshme për të rritur të ardhurat tuaja. Është mirë t’i shqyrtoni ato me përpikëri dhe t’i shikoni me dimensionin e tyre të ardhshëm.

UJORI
Të përgjithshmet: Këtë javë, gjërat do të jenë disi të çuditshme, meqenëse me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të zhvillohet të Martën tek Virgjëresha, detyrimet tuaja mund të jenë shumë dhe mund të ndjeni ndonjë vështirësi brenda jush ose paaftësia për ta bërë këtë, por mos u mashtroni pasi çdo gjë do të jetë e udhëzuar si duhet dhe ju shpërblejnë në nivelin e synuar. Ju do të keni mundësi të takoni miq nga e kaluara që keni parë për një kohë të gjatë dhe kjo do t’ju bëjë të ndiheni mirë.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje në këtë periudhë do të mendoni se me favorin e Merkurit tek Peshqit, do të bëni fillim të ri në marrëdhënien tuaj, do të rindezni ndjenjat tuaja dhe pasionin tuaj për bashkëshortin tuaj dhe do të sqaroni fillimin e projekteve të reja. Ndoshta është koha për të bërë hapin tjetër dhe të mendoni shumë seriozisht për bashkëjetesën ose formalizimin e lidhjes suaj.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj këtë javë do të shkoni shumë mirë, ndoshta më shumë se pritjet tuaja pasi jeni shumë afër përmbushjes së qëllimeve tuaja. Një promovim që keni pritur për një kohë të gjatë ose për një udhëtim pune do të jetë rast për të treguar edhe më shumë zell në planet tuaja në mënyrë profesionale. Në financat, përpiquni të mos hapeni, mos bëni shpenzime të panevojshme, mos hyni në rrezik në lojërat e fatit, sepse ekziston një rrezik i madh për t’u lënduar.

PESHQIT
Të përgjithshmet: Këtë javë me ndikimet që merrni nga Hëna e Plotë që do të zhvillohet të martën tek Virgjëresha, do të keni shumë stres pasi prisni një lajm shumë të rëndësishëm në lidhje me planet dhe qëllimet tuaja, si në nivel personal dhe profesional. Mundohuni të relaksoheni, të ndjeni se sa e bukur është jeta dhe të shijoni momente unike me miqësi të mira, takoni njerëz të rinj dhe rrisni shoqërin tuaj.
Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në një lidhje në këtë periudhë doni të jeni afër me partnerin tuaj dhe të ndani shumë momente së bashku. Megjithatë, çdo vështirësi që mund të lindë, ose në aspektin e detyrimeve ose në aspektin e distancës, ju paguan. Tregoni pak më shumë mirëkuptim dhe durim dhe gjithçka do të kthehet ashtu siç dëshironi, mos harroni se vështirësitë shpesh janë ato që na sjellin edhe më afër.
Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, pasiguria e ditëve është diçka që do t’ju bëjë disa herë të mbyllur në vetvete. E vërteta është se keni qenë të lodhur nga barra e përgjegjësive që keni marrë gjatë ditëve të fundit në duart tuaja. Por shumë shpejt do t’ju jepen mundësi për zhvillim profesional. Ju jeni në favor të fillimeve të reja, partneriteteve dhe ndryshimeve që do t’ju japin kënaqësi të madhe dhe me të vërtetë shumë shpejt.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.