Standard.al

Forcohen zërat për shkëmbimin Dibala-Ikardi

0

Ikardi ka takuar trajnerin zikaltër, ndërsa vetë është stërvitur në mënyrë të diferencuar, ku nuk është bashkuar me pjesën tjetër të skuadrës. Mesa duket Mauro ende nuk e ka përtypur vendimin e drejtuesve për t’ia kaluar shiritin e kapitenit Samir Handanoviçit.

Një bisedë e shkurtër me Luçiano Spaletin, por asnjë takim me drejtuesit. Mauro Ikardi është larguar nga Apiano rreth orës 13:45 me Bentleyn e ëanda Narës. Takimi i shumëpritur me administratorin e deleguar, Marota, dhe drejtorin sportiv, Auzilio, nuk është zhvilluar. Ose më mirë, është bërë, por pa Ikardin. Në 13:20 mbërriti Marota, së bashku me koordinatorin Gardini.

Gjithashtu, forcohen zërat për një shkëmbim Dibala-Ikardi. Kjo është një ide e çmendur që Juventusi, nëse do e vë në zbatim dhe “trazon ujërat” ashtu siç Paratici kishte thënë në intervistën e tij përpara disa ditëve. Nga ana tjetër një lajm i publikuar nga “Calciomercato.ëeb”, e vërteton edhe më shumë këtë gjë. Pasi Anjeli ka telefonuar Zanetin dhe e ka pyetur për Ikardin dhe qëllimet që klubi zikaltër ka me argjentinasin.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.