Standard.al

Video e tornados në Durrës, momentet shqetësuese…

0

Moti i keq dhe era e fortë kanë krijuar një tornado në det, duke tmerruar të gjithë qytetarët.

Tornadoja në qytetin e Durrësit ka shkaktuar dëme të konsiderueshme në një serë 30 hektarë në zonën e Shkozetit, duke fluturuar në një rreze prej 500 metrash tabaket e xhamit.

Ndërkohë Drejtoria e Pergjithshme Detare deklaroi ditën e shtunë se bregdeti do të përballet me mot të keq dhe erëra të forta me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jug-JugPerendim.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.