Standard.al

Video/ 6 vjeçari nuk di të ndalet! Blaze pritet të gdhendet shumë shpejt në librat e rekordeve

0

Pavarësisht moshës së tij të vogël, ky emër, Rudolph Blaze pritet të gdhendet shumë shpejt në librat e rekordeve.

Usain Bolt është konsideruar si njeriu më i shpejtë në planet, falë edhe rezultateve të arritura në 100 dhe 200 metra.

Atleti xhamajkan është rekordmen në të dy disiplinat, por shumë shpejt rekordet e tij mund të thyhen. Fatlumi pritet të jetë Rudolph Blaze. Djaloshi nga Tampa Bay, Florida, nuk di të ndalet.

Aktualisht 6 vjeçari është kampion kombëtar në AAU dhe është stolisur me 20 medalje ari. Ai gjithashtu mori vendin e parë në sprintin kombëtar 55 metra, duke mposhtur shokët e tij konkurrentë me lehtësi.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.