Standard.al

Pazari i Edi Rames me makinat !? Turp i madh, ç’qeveri batakçinjësh është kjo…

0

Kreu u grupit parlamentra të LSI, Petrit Vasili ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook pas idesë së kreut të qeverisëe për të ndryshuar vendimin për makinat e vjetra.

“Po tani nuk e demtojnë me mjedisin??? Apo tani përmirsojnë xhepin e kryeministrit me ndonjë rryshfet të majmë”.

“Turp i madh, ç’qeveri batakçinjësh është kjo”, shkruan Vasili në shenimin e tij.

“Në 16 shkurt kundër kësaj hajduterie të përditshme”, thotë drejtuesi i lartë i LSI.

Ja postimi i tij i plotë:

Pazari i Edi Rames me makinat !?

Edi Rama vuri ndalimin e hyrjes se makinave para vitit 2008 dhe tha se ato shkaterronin mjedisin.

Tani na thote se do ta rishohe vendimin se i kane ardhur ca ankesa ne portal.

Po tani nuk e demtojne me mjedisin??? Apo tani permirsojne xhepin e kryeministrit me ndonje rryshfet te majme.

Turp i madh, ç’qeveri batakcinjsh eshte kjo.

Po tere ata qytetare, qe u demtuan nga ky vendim dhe blene nga halli makina me te shtrenjta se cfare ju mbante xhepi.

Apo atehere ishte pazari me te tjera grupe qe shisnin makina.

Jua moren atyre leket ne ate kohe dhe tani u kthyen qe te marrin keto te tjerat me grupe te tjera.

Ne fund te fundit qytetari i peson te gjitha.

Bashkeqeverisja me qytetaret eshte bashkesia e hajduterise kunder qytetareve.

Ne 16 shkurt kunder kesaj hajduterie te perditshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.