Standard.al

Reagimi i PD-së: Një kriminel si Saimir Tahiri nuk duhet të shpëtojë pa u ndëshkuar

0

Përmes deputetit demokrat Flamur Noka, PD shprehet se ky vendimi ishte i paralajmëruar.

Pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda për të mos zgjatur hetimet për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, ka reaguar edhe PD.

“Është plotësisht në shërbim të tj. PD ka paralajëruar se Saimir Tahiri do të shfaqësohet nga akuza për trafikdroge dhe këtij skenari i shërbeu edhe vendimi sot. Pastaj përdori Arta Markun për të shpërbërë grupin e prokuroreve që u vendos në kundërshtim të ligjit.

Kjo do të thotë se nëse brenda 3 javëve Mali i Zi nuk kthen përgjigje dosja do të kthehet e paplotë.

Me mbështetje të Edi Ramës ai kërcënoi çdo polic që të mos vazhdojë hetimet ndaj tij. Të mos lejojnë që një kriminel si Saimir Tahiri të mos shpëtojë pa u ndëshkuar.”, tha ai.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.