Standard.al

Rama konfirmon rolin e tij në uljen e dënimit për vrasësin!!! Facebooku si gracka ku Edvinit ra haptas ne prehrin e mikut te tij Dajti!

0

Edi Rama ka dekonspiruar veten e tij ku një komenti në facebook, praktikisht ka konfirmuar lidhjet e tij me vrasësin e 4 policëve Dritan Dajti, si dhe rolin e tij në vendimin e fundit absurd të gjykatës.

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar dialogun në rrjetet sociale mes Ramës dhe një qytetari.

Ky i fundit ka akuzuar Ramën për vendimin duke provokuar nga ana tjetër nje reagim jashtë kontrolli të Kryeministrit.

Rama në asnjë rresht nuk dënon vendimin e gjykatës për Dajtin dhe po ashtu nuk përmend as krimin makabër të tij që i kushtoi jetën 4 oficerëve të policisë.

Ja postimi i plotë   

Facebooku si gracka ku Edvinit ra haptas ne prehrin e mikut te tij Dajti!

Te dashur miq, vendimi i heqjes se kater denimeve me vdekje serial killerit Dritan Dajti, vrasesit te kater oficereve te policise shokoi shoqerine shqiptare. Kundrejt reagimit te revoltuar denues te fuqishem te mediave, opozites dhe opinionit publik, qeveria, ne ujdi me vrasesit serial me toga te zeza, heshti ndaj ketij vendimi dhe 48 oret e para beri sikur asgje nuk kishte ndodhur. Nen presionin e komunitetit nderkombetar dhe opinionit publik, 50 ore pas vendimit famezi, dolen fytyrnxire per ta denuar aktin Vasal Lleshaj dhe ndrikull Gjonaj. Ndersa kreu i meduzes, Edvini, urdheruesi i vendimit nuk ka thene direkt per kete ngjarje tronditese asnje fjale dhe kjo eshte nje vetakuze e vertet.

Sikunder veteakuze tjeter e rende eshte reagimi i Edvinit ne FB e tij ndaj komentit te nje qytetari, i cili arriti ti çjerre masken dhe te nxjerre lakuriq lidhjen e tij me Dritan Dajtin.

Keshtu, ne komentin e tij ne FB e Rames komentuesi duke ditur njohjen dhe miqesine e Edvinit me Dritan Dajtin dhe ndihmen qe i dha me vendimin kriminal i shkruan:

“Të fala Dritan Dajtit! Hahah del krimineli për vrasje të katërfishtë nga burgu dhe ti thua që s’kam timonin e drejtësisë. Hahahah për çfarë erdhe në pushtet apo për të bërë llaç edhe tulla?”, shkruan ai.

Ka mjaftuar ky koment hosten qe Edvini te heqe masken dhe me reagimin e tij te demaskoje veten. Keshtu Edvini reagoi ndaj ketij komenti me nje pergjigje qe është dhe reagimi i tij i parë pas vendimit qe ai vet ka pregatitur dhe diktuar ne sallen e gjyqit per serial killerin Dajti.

Ne kete reagim prej 92 fjalesh, Edvini ne asnje rrejsht te vetem, ne asnje fjale te vetme nuk permend direkt apo indirekt me aludim emrin e mikut te tij Dajti, nuk permend as dhe krimin makaber te Dajtit, vrasjen e kater policeve, as dhe vendimin kriminal me te cilin ne zbatim te porosive te tij u ekzekutuan per se dyti nga vrases me rroge te veshur me toga te zeza kater martiret e rendit dhe sigurise te qytetareve.

Ne pergjigjen e tij Edvini shkruan tekstualisht:

“Mos u zgërdhi shumë se na këput ndonjë nerv e të mbetet goja kantato! Timonin e drejtësisë ky sistem ia jep pushtetit gjyqësor dhe ia ndalon me Kushtetutë e me ligj qeverisë, që ta marrësh vesh zotrote, ndërsa qeveria dhe unë kemi ndërmarrë reformën më të thellë të drejtësisë, pikërisht që të pastrohet sistemi nga fundërrinat që e morën peng 30 vjet. Ky proces ka nisur dhe do kërkojë mundimin e kohën e vet, kështu që fute gjuhën brenda dhe mblidhi buzët e shqyera vesh më vesh, se shtet bërja s’është llaf goje”.

Miq, siç shihni ne pergjigjen e tij, Edvini nuk shpreh asnje denim per aktin, as dhe vendimin konkret te heqjes se kater denimeve per jete vrasesit serial Dajti. Ndonese komentuesi shkruan haptas :” bej te fala Dritan Dajit hahaha, del krimineli per vrasje te katerfishte nga burgu”, Edvini pergjigjet sikur nuk behej fjale njeri konkret pra direkt mikun e tij as dhe per vendimin konkret qe tronditi mbare shoqerine shqiptare por natyrisht gezoi ate.

Prandaj dhe mund te themi se Facebooku ishte gracka ku shpirti katran i Edvinit lidhjet e tij me Dajtin u kapen si laraska. sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.