Standard.al

Klevis Balliu: Ka ardhur koha që të rrëzohet kjo qeveri

0

Balliu u shpreh se fadromat do të hyjnë për t’ju shembur banesat banorëve të Astirit vetëm në qoftë se ato kalojnë mbi trupat e deputetëve të opozitës.

Protestës së tyre i është bashkuar edhe deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu Iicili gjatë fjalës së tij u shpreh se partia të cilën ai përfaqëson do të demaskojë çdo vjedhje të qeveris.

Sipas tij opozita ka mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe kjo do të tregohet më qartë gjatë ditëve në vijim, gjë e cila sipas Balliut tregon se ka ardhur koha që qevria e ciola drejtohet nga Edi Rama të rrëzohet dhe kjo ka paralajmëruar ai do të ndodh me 16 shkurt.

“Do të demaskohet çdo vjedhje e qeverisë sepse Partia Demokratike nuk është këtu për të bërë deklarata, por për t’ju dhënë mbështetje këtyre banorëve dhe ta dinë se fadromat do të hyjnë këtu kur të shkelin mbi trupat e deputetëve të opozitës. Ne çdo ditë e më shumë kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve të cilën shumë shpejt do të shikoni që do të jetë më e hapur. 

Me datë 16 është dita kur qytetarët do të marrin në dorë fatet e tyre dhe të fëmijëve të tyre. Edi Rama nuk do të mund të ndalojë dot me kamionët e dhuruar nga Erdogani protestën e banorëve këtu. Këtu është vërtetuar ndër të tjera edhe fakti tronditës se drejtësia ka rënë, se këtu nuk ka as kryeministër, as kryetar bashkie. Kjo tregon se ka ardhur koha që të rrëzohet kjo qeveri, vendi jonë është marrë në dorë nga argatëve të Serbisë, nga këlyshët e Enver Hoxhës, është marrë në dorë nga tradhëtarët e kombit. Me 16 shkurt do të marrin përgjigjen e merituar nga qytertarët e këtij vendi”, – u shpreh ndër të tjera Klevis balliu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.