Standard.al

Emiliano Sala mori goditje në kokë dhe trup para se të mbytej, del ekspertiza

0

Shkaku i vdekjes, i cili u krijua pas një pas vdekjeje, ka ardhur nga lëndimet e kokës dhe në gjoks. Historia është pezulluar. Hetimi i plotë i AAIB [Aksidentit të Aksidenteve Ajrore] në rrëzimin e avionit pritet të zgjasë nga gjashtë deri në 12 muaj, ndonëse brenda dy javësh duhet të bëhet një raport i përkohshëm, “-shtoi ai.

Pas gjetjes së trupit të Emiliano Sala, patologët kanë nisur punën për të gjetur shkakun e vdekjes së tij. Sipas asaj që shkruan “Wales Online” Sala vdiq nga plagë të marra në kokë dhe gjoks, pavarësisht se përfundoi në fundin e shtratit të detit, shumë pranë kanalit Anglez.

Aeroplani i “Piper Malibu” i pilotuar nga David Ibbotson u zhduk nga radarët me 21 janar, kur u kthye nga Franca, ku Sala i kishte dhënë lamtumirën shokëve të ekipit në Nantes para se të shkonte për t’u bashkuar me klubin e ri Cardiff City.

Futbollisti argjentinas kishte nënshkruar për klubin uellsian për një rekord prej 15 milionë paund (19 milionë dollarë) vetëm disa ditë më parë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.