Standard.al

Erisa Xhixho: Sot “u perdhunuan“ prindërit e vajzës nga Kavaja

0

Nenkryetarja e LSI-së Erisa Xhixho, ka reaguar në rrjetin social facebook, me akuza të ashpra ndaj qeverise, pasi kjo e fundit ka publikuar videon me fytyrat e familjarëve të viktimës së Kavajës.

Statusi i plotë:

Sot “u perdhunuan “ prinderit e vajzes nga Kavaja.

Privatesia e te mirures e ruajtur me aq profesionalizem nga Media ,sot u cenua ne menyren me te shemtuar nga Qeveria Rilindase,te cilet jane te gatshem te perdorin cdo gje per propagande eshte totalisht e neveritshme.

Familjes me hall shume te madh e detyrojne te japi intervista me kushtin e lemoshave, nderkohe qe duhet te mbajne pergjegjesi dhe njekohesisht te ishin shkarkuar nga detyra Drejtoresha e Zyres Arsimore Kavaje, Drejtoresha e shkolles “Rilindja” , mesuesja dhe psikologia qe jane bashkefajtore per heshtjen dhe mosdenoncimin te vepres penale.

Por ne vend qe kjo Qeveri te shkoj e te kerkoj llogari drejtuesve lokal per kete ngjarje qe ka tmerruar gjithe shoqerine Shqiptare , Sot “ perdhunuan” prinderit e vajzes nga Kavaja.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.