Standard.al

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta shkrimtari Kiço Blushi

0

Kiço Blushi është i ati i politikanit dhe shkrimtarit Ben Blushi. Kico Blushi lindi në qytetin e Korçës më 23 gusht 1943.

Skenaristi dhe shkrimtari i madh Kiço Blushi ndahet nga jeta në moshën 75-vjeçare.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.