Standard.al

E shtunë, vazhdon rritja e temperaturave, ja si do te jete moti…

0

Sot moti do të jetë me alternime  kthjellimesh dhe vranësira mesatare. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Dallgëzimi  do të jetë i forcës 5  ballë me  lartësi  vale 1,5 – 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë vijojnë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         5/14°C
Zonat e  ulëta          10/20°C
Zonat  bregdetare   11/20°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.