Standard.al

Berisha në “Opinion”: Ky pushtet duhet përmbysur

0

Ish-kryeministri Sali Berisha, i ftuar sonte ne emisionin “Opinion” , në fillim të fjalës së tij është ndalur tek protesta e opozitës, e thirrur me 16 shkurt.

Berisha  tha se opozita po del përballë historisë dhe ky është një moment i jashtëzakonshëm për popullin opozitar dhe partitë opozitare.

Ai u shpreh se opozita ka vendosur për një betejë opozitare për t’u përballur dhe për të përmbysur regjimin e kakikostokracisë.

“Kakistozi më i keqi”,- tha Berisha.

Berisha tha nëse ka një regjim që keqëson imazhin e këtij vendi pas Enver Hoxhës është regjimi i Edi Ramës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.