Standard.al

Video/ Dash Shehi hedh dyshimet: Mund të ketë një pakt Rama-Basha

0

Deputeti Dashamir Shehi i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila, tha se dyshon tek një pakt midis kryeministrit Rama dhe kryetarit të opozitës.

Pjesë nga debati: 

Hila: Nuk dyshoni që ka një lloj pakti midis dy të mëdhenjve?

Shehi: Dyshoj edhe unë. Jam dyshues prej natyre.

Hila: Bile ka hyrë edhe LSI-ja në këtë valle

Shehi: Pavarësisht kësaj, unë i drejtohem aleatëve tanë dhe them në qoftë se nuk ndryshohet sistemi zgjedhor, nuk e votoj. Pse nuk e votoj? Duhet të merremi me sistemin, pasi sistemi ka degraduar. Është antikombëtar.  Ne kemi një Shqipëri të vogël. Po biem! Dramë e madhe. E kemi ndarë në 12 kolegje elektorale. Këtu barazi nuk ka.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.