Standard.al

Denoncimi/ Asnjë nuk i prek hajdutët e Rilindjes, që kanë lidhjet tek Edi Rama!

0

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Dr. Ina Zhupa ka reaguar në rrjetin social facebook, pas denoncimit të publikuar mbi aferat qe behen ne Ministrine e Financave.

Statusi:

Asnjë nuk i prek hajdutët e Rilindjes, që kanë lidhjet tek Edi Rama!

Denoncimi i emisionit STOP hedh drite mbi aferat qe behen ne Ministrine e Financave ku epror dhe vartes- kusherinj hajdut firmosin e vulosin privatizimin e pronave ne baze te parave qe fusin ne xhep.

Endrit Ducka eshte i njohur per publikun si drejtori qe ka firmosur edhe privatizimin e prones publike ne zonen e unazes se re, per llogari te trafikantit nderkombetar Edmond Bego.

Ne nje video te publikuar dje ne emisionin STOP, Mona, nje specialiste e drejtorise se shitjes se prones publike, prane ministrise se financave, eshte rregjistruar duke marre dhe numeruar para ne emer te drejtorit te vet, pikerisht Endrit Ducka.

Sekretare e Pergjithshme e financave quhet Gelardina Duçka Prodani eshte kushërirë e Endri Duçkës. Edhe kur eshte bere rregjistrimi nga STOP edhe sot e kesaj dite kusherinjte (me mbiemer te njejte) te zyrave te rilindjes, jane bashke si epror (ajo) dhe vartes (ai).

Endrit Ducka eshte njeriu i Edi Rames qe ne kohen qe punonte per te ne bashkine e Tiranes, prandaj aferat e tij kane mbeshtetjen e Rames dhe nuk i gjen asgje pavaresisht denoncimeve publike.

Kjo eshte administrata qe ka ndertuar Rilindja, kjo eshte pjesa e tepsise se Ministrise Financave ku merr sherbim ai qe ben korrupsionin me pagese me te larte. Sot duhet te jene ne ndjekje penale jo vetem per denoncimin e emisionit STOP por per gjithe dosjet e privatizimit qe kane kaluar ne duart e tyre, duke filluar me ate te Edmond Begos.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.