Standard.al

Shkëndija elektrike i vë zjarrin një banese…

0

Një banesë në lagjen “Liria” në Shkodër është përshirë nga zjarri mëngjesin e sotëm. Banesa mësohet se është në pronësi të shtetasit Alfred Gjoni.

Dyshimet paraprake janë që zjarri të jetë shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Fatmirësisht ndërhyrja në kohë e zjarrfikësve bëri të mundur lokalizimin e flakëve dhe parandalimin e përhapjes së tyre në shtëpitë ngjitur.

Nga zjarri nuk ka persona të lënduar, vetëm dëme materiale.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.