Standard.al

Reshje shiu dhe dëbore në gjithë vendin, ja çfarë pritet të ndodh në vazhdim…

0

Sot moti do të jetë me  vranësira dhe reshje shiu . Në zonat malore do të ketë rreshje bore. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,0 – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         1/6°C
Zonat e  ulëta          7/14°C
Zonat  bregdetare   9/15°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.