Standard.al

Rama iu drejtua “Ta qaj hallin”. Berisha publikon përgjigjen epike…

0

Debatet e sotme në Kuvend nuk kanë mbaruar me mbylljen e seancës plenare.

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas fjalëve të kryeministrit Edi Rama në Kuvend. Rama iu drejtua me fjalët “Nuk ke faj Sali, ta qaj hallin se ke marre nje mesazh.

Përmes një postimi në facebook, Berisha shprehet se mesazhi i vetëm që merr nga çdo dite nga miq brenda dhe jashtë vendit është rrëzimi me çdo kusht i qeverisë Rama.

Statusi i plotë i Berishës:

Mesazhi i vetem – Largimi me cdo kusht i Zograf Kristaq Rames!

Te dashur miq, sot tek po largoheshim nga parlamenti dhe po ju drejtohesha deputeteve kanabiste se jeni te denuar te degjoni nje veshegjate si ky, Edvin Kristaq Urrejtja turfullonte duke thene se: “nuk ke faj Sali se ke marre nje mesazh, ke marre nje mesazh”.

Me kete rast dua t’ju siguroj ju dhe mbare shqiptaret se halli i vetem i kllounit halucinant eshte te kamufloje mesazhin absolutisht te vetem qe kam marre dhe marr cdo dite nga miq brenda dhe jashte vendit dhe qe eshte rrezimi me cdo kusht i Zografit Bis. Njeriut qe mbyti me droge Shqiperine dhe po perpiqet te copetoje Kosoven dhe regjimit te tij te kakistokracise, per çka sot mbetem me i perkushtuar se kurre! sb

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.