Standard.al

“Fakulteti Ekonomik i thyen turinjtë kryeministrit.” Berisha: Nderim studentëve dhe pedagogëve për…

0

Ish-kryeministri Sali Berisha ka përshëndetur, grevën e pedagogëve në mbështetje të studentëve. Në rrjetin social facebook, Berisha shkruan se fakulteti i Ekonomikut po i thyen turinjtë kryeministrit Rama me bojkotin e tyre, në të drejtë të plotë.

Ai thekson se studentët meritojnë të nderohen për punën që po bëjnë, por shton se revolta e tyre është një qëndrim i duhur ndaj puçistit “Edvin Kristaq urrejtja”.

“Fakulteti Ekonomik i thyen turinjte Edvinit me bojkot te plote. Nderim studenteve dhe pedagogeve per greven, bojkotit te tyre ndaj puçistit Edvin Kristaq Urrejtja! Sb”, shkruan Berisha.

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.