Standard.al

Rama vizitë në QSUT. Qytetarët e ‘kryqëzojnë’: “O rama o zorraxhi”, lentet e syrit ia ka vënë nënës 400 euro në…

0

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministren e Shëndetësisë Ogerta Manastirliunkëtë të dielë ka kryer një vizitë në QSUT.

” Lentet e syrit tanimë janë një tjetër paketë që u shtohet shërbimeve FALAS në sistemin tonë shëndetësor, ndërkohë që ndërtimi i depos moderne të barnave në QSUT garanton një ndryshim epokal të shërbimit spitalor.  Patjetër shëndetësia ka ende shumë halle, po kujt nuk i’a shohin sytë ndryshimin tanim lentet i ofrohen FALAS”, shprehet Rama.

Për videon që ka publikuar kryeministri nuk kanë munguar edhe komentet nga ana e qytetarëve pasi kanë shumë kritika në lidhje me politikat në shëndetësi.

Një prej komentuese është shprehur ndaj Ramës: “O rama o zorraxhi”. Një tjetër është shprehur se lentet e syrit ia ka vënë nënës 400 euro në Vlorë dhe jo në spitalet e shtetit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.