Standard.al

Me shpejtësi dhe në krah të kundërt! Përplasen dy autobuzë, të paktën 22 persona janë…

0

Nga përplasja e dy autobuzëve në Bolivi, raportohet se të paktën 22 persona kanë humbur jetën si dhe 37 të tjerë janë plagosur

Aksidenti i rëndë ndodhi të shtunën, ndërsa autoritetet boliviane kanë bërë të ditur se disa nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe për këtë arsye mund të rritet numri i personave të vdekur, shkruan Euronës.

Sipas hetimeve paraprake shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe dhe dyshohet se njëri nga autobusët mund të ketë qenë në krahun e gabuar të rrugës

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.