Standard.al

Dalin emrat e Kryesisë së re të Partisë Demokratike

0

Këshilli Kombëtar i PD zgjodhi të shtunën me një garë të hapur Kryesinë e re të PD. Këshilli votoi emrat si më poshtë:

SEKRETARIATI ORGANIZATIV:

Sekretar i Përgjithshëm: Gazment Bardhi

Sekretar për Çështjet Ligjore: Çlirim Gjata

Sekretar Organizativ: Sahit Dollapi

Sekretar për ÇështjetZgjedhore: Ivi Kaso

Sekretar për Burimet Njerëzore: Ervin Minaroli

 

NËNKRYETARËT E PD

Edi Paloka

Edmond Spaho

 

ANËTARË TË KRYESISË EX OFFICIO:

Kryetarja e LDGSH: Albana Vokshi

Kryetari i FRPD: Belind Këlliçi

 

ANËTARË TË ZGJEDHUR TË KRYESISË SË PD

Dhurata Çupi

Endri Hasa

Enkelejd Alibeaj

Eno Bozdo

Fatbardh Kadilli

Flamur Noka

Florion Mima

Grida Duma

Izmira Ulqinaku

Jamarbër Malltezi

Jorida Tabaku

Kreshnik Çollaku

Oerd Bylykbashi

Orjiola Pampuri

TomorrAlizoti

 

DREJTUES TË ORGANEVE STATUTORE TË PD

Kryetar i Këshillit Kombëtar: Bujar Nishani

Kryetar i Komisionit të Integritetit dhe Etikës: Halim Kosova

Kryetar i Komisionit Zgjedhor: Jemin Gjana

Kryetar i Komisionit te Apelimit: Arben Ristani

Kryetar i BorditFinanciar: Alfred Rushaj

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.