Standard.al

BOMBA nga SHBA/ Judicial Wath për Ramën: Përdor metoda komuniste, me Sorosin në krah mbyti Shqipërinë në korrupsion

0

Organizata “Judicial Watch”, e cila ka bere lajmet me te thelluara investigative mbi lidhjet e e errëta te organizates Soros, -ish-ambasadorit Lu dhe kryeministrit Rama per reformen ne drejtesi, ka zbardhur sot ne youtube permes shefit te saj 5 investigimet me te medha te saj. Dhe mes tyre perfshihet edhe ai per Shqiperine. Lidhur me kete, drejtuesi i JW thekson se reforma ne drejtesi u be per te hequr disa gjyqtare qe u cilesuan te korruptuar dhe q ne fakt u zevendesuan me njerez te partise ne pushtet. Po ashtu ai hedh akuza te forta mbi kryeministrin Rama, i cili sipas tij e ka kthyer vendin nen pushtetin e korrupsionit. Sipas  William F. Marshall, pas Rames qendron Soros dhe eshte ai ne te gjitha keto plane qe i kane dhene vendin vetem korrupsion .

 

Citimi i William F. Marshall per Shqiperine, reformen ne drejtesi, Soros dhe Ramen

 

Organizata Soros përmes kapjes së shoqërisë civile, mori nën kontroll reformën në drejtësi. Ato publikisht dolën sikur do hiqnin gjyqtarët e korruptuar, por në fakt ata hoqën ato që deshën dhe vendosën aty gjytarë me prirje të majta që mbështesin pushtetin në fuqi

Kryeministri i Shqipërisë është një pasardhës komunisti, babai i tij ka qenë në Byronë politike, ka qenë i lartë në partinë-shtet. Edi rama tani është socialist, por zbaton të njetën strategji dhe stil si komunistët. Niveli korrupsionit tani ka kapur majat. Nën regjimin e Edi Ramës, që është mik i ngushtë i George Soros, Shqipëria u bë vendi me shërndarjen më të madhe të kanabisit në Evropë. Nëse do shohësh nivelin e korrupsionit do kuptosh , sipas edhe raportit te transparencës, se ai ka kapur majat nën pushtetin e Ramës. Dhe dihet që pas Edi Ramës është George Soros…

 

 

*Perkthimi nga standard.al

 

Linku i plote i intervistes ( Per Shqiperine flet nga minuta e shtatë)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.