Standard.al

Shënon plot 9 gola. Një “hakmarrje e pastër” e skuadrës së Tuhel

0

Nejmar-Mbape-Kavani të papërmbajtshëm në sfidën e sotme. Francezi dhe uruguaiani e mbyllën sfidën me tripletë, ndërkohë që Nejmar u mjaftua me dopietë. Për t’i vënë kapak turpërimit të skuadrës kundërshtare mendoi Munier, që në minutën e 83-të shënoi golin e 9-të dhe të fundit të sfidës.

PSG

Me triumfin e sotëm, PSG-ja shkoi në kuotën e 53 pikëve. Plot 13 pikë është diferenca e kryesuesve nga ndjekësit e Lilës. Kujtojmë që skuadra e Tuhel ka dhe 2 ndeshje më pak. Teorikisht kampionati duket i përfunduar për kuqeblutë.

PANORAMA SPORT

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.