Standard.al

Parashikimi i motit, e shtunë 19 janar 2019

0

Dita e shtunë, 19 janar 2019:  moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare të cilat do të pasohen nga rreshje shiu të pakta përgjatë zonës perëndimore.

Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi  maksimale deri  në 20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,5  – 2,5 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore           0/8°C
Zonat e  ulëta          8/16°C
Zonat  bregdetare   10/17°C

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.