Standard.al

Studentja sfidon Ramën: “Hajde na kthe përgjigje…!”

0

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me disa studentë dhe pedagogë, në teatrin e ri “Art Trubina”, ku u prezantua nga ministrja e re e Arsimit, Besa Shahini, “Pakti për Universitetin”.

Por ky takim nuk i ka shkuar pa incidente, pasi disa studentë të grumbulluar para teatrit, kanë tentuar të përplasen me Kryeministrin.

Kanë qenë punonjësit e Gardës dhe policisë ata që kanë larguar studentët duke mos lejuar përplasjen fizike me Ramën.

Një studente e revoltuar i ka kërkuar shpjegime se si mund të dal para studentëve pa plotësuar kërkesat, ndërsa e kanë sfiduar duke i thënë “hajde na kthe përgjigje!”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.